נעמי שמר - אלף שירים ושיר מרצה: יורם רותם
מ’‘העיר באפור’‘ ו’‘חורשת האקליפטוס’‘, דרך ‘‘שיר השוק’‘ ו’‘יש לי חג’‘ ועד ל’‘הכל פתוח’‘ ו’‘הו, רב חובל’‘. על הפזמונאית והמלחינה, שנולדה וגדלה בכינרת, גרה בתל-אביב וצבעה את ירושלים בזהב. על תחנות חייה השלובות בתולדות הארץ שלנו ועל שיריה כראי התקופה.
שרית חדד - אומרים שבעל זה אושר. מרצה: חגי אוזן
אשה בתעשיה גברית שהצליחה להפוך לסופרסטארית בכוחות עצמה. למה כל כך קשה לנשים בז'אנר הזה, ועד כמה הגברים עדיין מפריעים להתקדמות של אישה בקריירה מוסיקלית?
עצמה והעצמה נשית מרצה: שרון מולדאבי
איך נשים הפכו מבובות על חוטי מפיקים לאמנים הכי נמכרים בפופ של עשרים השנים האחרונות. מאה שנים של מהפכה ושינוי במעמד האישה כפי שהתבטאו בדמויות ובשירי הכוכבות הגדולות, מבילי הולידיי ובסי סמית' דרך מריאן פייתפול, ג'ניס ג'ופלין וג'וני מיטשל, ועד למדונה, ביונסה וליידי גאגא.
כשבאתי לקחת אותה מהעננים - יונה וולך מרצה: אליוט
משוררת או כוכבת רוק? סיפורה של יונה וולך, מ'סקס אחר' ועד 'תפילין'.
קול באשה - תקווה - הרצאה עם מוזיקה חיה מרצה: שרה ב''ק
על תולדותיה של השירה הנשית ועל שירה כפותחת לבבות. העיתונאית והמוזיקאית שרה ב"ק במסע נשי מרתק ועוצמתי על השירה הנשית בהיסטוריה היהודית- ממרים הנביאה ליהודית רביץ, מנעמי שמר לפייטניות הלדינו. בשירים מקוריים וגם בשירים שכולם מכירים. מופע מהנה, מלמד ומלא תקווה. המופע מתקיים בליווי קלידנית.
איה כורם - מפגש אישי מרצה: איה כורם
היוצרת והזמרת המוערכת בשיחה על יצירה, השראה, ועל ניצחונה במאבק המשפטי בו מצאה עצמה. מאבק שהגיע גם לכנסת, ולבית המשפט העליון. בהומור, בחום ובחוכמה, כורם משתפת אותנו במאבקה הפרטי, שהפך למאבק כללי של מוזיקאים ושל יוצרים. איך יוצר מוצא עצמו בחזית מאבק חברתי? מה מגלה האזרח הפשוט שנכנס אל לב הממסד? מה השיעור שיכול כל אחד מאיתנו לקבל מהמלחמה הפרטית של איה?
אהבה, סמים ורוקנרול – השירים והכאב של ג'ניס ג'ופלין מרצה: שרון קנטור
"לא לבלשט את עצמי", זה המוטו של אחת הקולות הגדולים של שנות ה 60. לג'ניס ג'ופלין היתה הצלחה, חברים ונשמה ענקית, אבל משהו תמיד היה חסר. התבוננות חומלת על עולמה הרגשי של גיבורת תרבות הנגד ההיפית.
ליידי גע-בה - ההתפשטות של כוכבות הפופ מרצה: שרון קנטור
ממרילין מונרו למדונה; ממיכל אמדורסקי לניקי מינאז' - מה גורם לכוכבות הפופ להוריד את הבגדים וכמה זה עולה לנו? דיון עדכני וחשוף בפמיניזם, פופ, תרבות צריכה וההקשרים ביניהם.
יפה ירקוני - אל נא תאמר לי שלום מרצה: יורם רותם
‘‘אנו ניפגש’‘, ‘‘חביבי’‘, ‘‘כשהיינו ילדים’‘, ‘‘באב אל וואד’‘, ‘‘אחותי הקטנה’‘ ורבים אחרים... על הזמרת שהקליטה יותר אלבומים מכל זמר אחר בארץ, והעשירה את הזמר העברי בשירי תקווה וזיכרון, שירי אהבה, שירים סלוניים, שירי ילדים ושירים על נופי הארץ.
שושנה דמארי-אור - צריך לצלצל פעמיים מרצה: יורם רותם
‘‘כלניות’‘, ‘‘מרים בת ניסים’‘, ‘‘הביתה’‘, ‘‘צריך לצלצל פעמיים’‘ ו’‘שובי בת ירושלים’‘. על מלכת הזמר העברי, שקולה המופלא, הופעתה המרשימה ושיריה הנצחיים ביטאו את ההוויה הישראלית מימי המדינה שבדרך ועד לסוף שנות ה-80.
כיתת אמן / סדנא מרצה: מיקה קרני
במפגש אינטימי ומרגש במיוחד, מיקה שרה ופורשת את סיפור חייה הייחודי. מספרת על השילוב בין הרעיון הציוני הקיבוצי ממנו גדלה לבין הקשר שלה לדת היהודית. על המוזיקה הקלאסית עליה חונכה וסגנונות כמו פופ וג'אז ופולק בהם השתמשה מאוחר יותר, על תהליכי היצירה והמפגש עם שירי משוררים, על הרומן היצירתי שלה עם שיר השירים ופרוייקט "קול דודי" בו נחשפה למוזיקה תימנית, מרוקאית ובלקנית. מיקה שרה במפגש מילים שהלחינה משיר השירים, ואת שיריה הפרטיים האהובים ביותר כמו "מיטשל", "נישקתי בחורה", "אלול בעין כרם" ו"מגדלור".
כיתת אמן מרצה: נורית גלרון
נורית גלרון, אחת הזמרות הגדולות בישראל, בעלת איכויות קוליות וירטואוזיות, הנוגעת בפופ, שירי ארץ ישראל, רוק, קלאסי וג'אז כאחד.זהו מפגש אינטימי וייחודי בו נורית והמנחה עומר בן רובי מגלים את עולמה של גלרון באמצעות סיפורים אישיים מרגשים, שיחה עם הקהל וביצועים מיוחדים למיטב מלהיטיה.
נערות מורדות- על נשיות בעולם המוזיקה מרצה: ניצן פינקו
המוזיקאיות החלוצות בשנות השישים והשבעים כמו מריאן פיית'פול, פאטי סמית' וכריסי היינד, יצרו טיפוס נשי חדש - ה"מורדת" בעולם הרוקנרול. דורות ההמשך שלהן התנערו מהסממנים הגבריים ויצרו דימויים חדשים. ההרצאה תסקור את התפתחות הדמויות הנשיות של הרוק: מדמות ה"מורדת", אל "מספרת הסיפורים" ועד ל"חסרת המגדר", ותבחן מדוע נשים נאלצות להגדיר עצמן באמצעותם. בהרצאה נצדיע למוזיקאיות אמיצות משנות השישים ועד ימינו, מג'וני מיטשל וקייט בוש, ועד נטשה קאהן וגריימס.