השטן ואני – חייו הקצרים של אבי הבלוז מרצה: שרון קנטור
ב 1931, מוסיקאי בינוני למדי בשם רוברט ג'ונסון, נעלם. ב 1933 הוא חוזר הביתה עם כשרון שלא ברא השטן. או שאולי כן? האמונה במכירת הנשמה לשטן בתמורה לכוחות מוזיקליים מופלאים מזוהה ברבות הפופולרית יותר מכל עם הבלוז, עם נגינת הגיטרה ועם סיפורו של רוברט ג'ונסון ; הבלוז סבל רבות מיחסי ציבור רעים שקישרו אותו למיתוס הנוצרי המפוקפק, לחילול הקודש ולעבודה זרה. על הרפתקאותיו של השטן מפאוסט הגרמני הצונן ועד שורשי הדרום הלוהט.
מייקל ג'קסון מרצה: אייל רוב
האם אתה נולד להיות מלך הפופ או שאתה הופך להיות כזה? הסיפור של מייקל ג'קסון כפי שהוא נשמע בשני תקליטים מהפכניים - ‘‘אוף דה וול’‘ ו’‘ת'רילר’‘ - אלבומים שהגדירו את הפופ מחדש וכוננו את מייקל כאיש הכי חשוב בהיפ הופ. הסיפורים האישים מאחורי השירים שכולנו אוהבים לרקוד.
סטיבי וונדר מרצה: אייל רוב
ילד פלא ושמו סטיבי וונדר - גאון מוסיקלי, מהפכן תרבותי וחברתי, כותב שירי אהבה שמאלצים לצד יצירות מורכבות שמאתגרות את האוזן גם 40 שנה אחרי יציאתם. זה שרואה את מה שאנו לא יודעים, הפך לאחד האמנים החשובים במאה העשרים. אלבומים מרכזים ושירים נצחיים, יחד עם איש שהצניעות שלו מתחרה רק במידת הגאונות החד פעמית שלו.
הקולות הגדולים של הסול מרצה: קוואמי
על הסיפור המרתק והאמיץ של אמנים כמו מרווין גיי, סאם קוק, קרטיס מייפילד, אל גרין ואייזק הייז, שפרץ דרך לדורות שלמים של אמני אמני אר'נ'בי ממרי ג'יי בלייג' ולוריין היל ועד לדיאנג'לו ופרנק אושן. בשנות השישים אמנים אפרו-אמריקאים חוללו מהפיכה בתפיסת המוזיקה הפופולרית. מוזיקאים שהגיעו מהכנסיה ומהגוספל הפכו את הסול לקרקע הרפתקנית של ביטוי אישי, מיניות בוטה והעברת מסרים חברתיים ופוליטיים. אלו הסיפורים המרתקים שלהם.
ג'יימס בראון - האחד מרצה: אייל רוב
הממציא הגדול של מוסיקת הדאנס. סקירה על אחד מהמוסיקאים החשובים והמשפיעים בתולדות המוסיקה. כיצד שינה ג'יימס בראון את הדרך בה אנו שומעים ורוקדים? מהו ה’‘אחד’‘, למה צריך שני מתופפים והאם הוא באמת קנס את הנגנים שלו על הבמה? חלקה השני של ההרצאה יתמקד בדרך בה שינה ג'יימס בראון את מוסיקת הדאנס, החל מהיפ הופ, האוס, טקנו וג'אנגל.
ארית'ה פרנקלין מרצה: אייל רוב
‘‘תחשוב’‘ על ‘‘כבוד’‘ שרשרת שוטים’‘ ו’‘אומרת תפילה קטנה’‘. האשה שהוציאה את עקרת הבית לחופשי והגדירה מוזיקת נשמה לדורות הבאים. ציוני דרך משמעותיים, אלבומי מופת, הקשר עם ג'רי וקסלר וסיפורים של שירים בלתי נשכחים.
הביסטי בויז מרצה: אייל רוב
מי אמר שיהודים לא יודעים לשמוח? הסיפור של הטריו הניו יורקי ששינה את פני ההיפ הופ וגם השפיע על הרכבים מקומיים. מילדים פרועים לאחלה של גברים.
מרווין גיי - בנו של הכומר והחוטא הגדול מרצה: אייל רוב
חייו של גדול זמרי הנשמה האמריקנים ואיש שחולל מהפכה מוסיקלית-תרבותית-אומנותית בעזרת קול נדיר, סקרנות והמון תשוקה. בין אמונה לחטא יצר מרווין גיי לפחות ארבעה אלבומי מופת, עד מותו הטרגי. ההרצאה תתמקד באלבומו פורץ הדרך ''What’s going on''.
פרינס - האיש שסימן את הזמן מרצה: קוואמי
ב-1984 פרינס סומן בעיני עולם הפופ כמתחרה הכי גדול למייקל ג'קסון. במהלך כמעט כל אותו עשור הוא הקליט והוציא כמה מהאלבומים המהפכניים והחשובים בתולדות הפופ, הFאנק, הסול והרוק. ההשפעה שלו על כל אותם עולמות ז'אנרים היא קריטית. מה הופך אותו לכל כך חשוב ומהפכן, ולאמן כה משפיע?
ניו יורק בין הסבנטיז לאייטיז מרצה: אייל רוב
נסיעה בסאבווי מוסיקלי של כמה ממהפכות המוסיקליות החשובות שקראו בעיר אחת, בשנה אחת, מרחק כמה בלוקים אחת מהשנייה: פאנק, ניו וויב אטיסטי, היפ הופ, דיסקו ומוסיקה לטינית. בלונדי, אפריקה באמבטה, טולקינג הדס, טיטו פואנטה, הראמונס ועוד הרבה אחרים שלא ידעו בכלל שהם עושים מהפכה. הם פשוט עשו את מה שבא להם בעיר אחת שלרגע אחד בהיסטוריה, העניקה להם את הכר הפורה ביותר לעשייה כזו.
הסיפור של הגרוב הישראלי מרצה: אייל רוב
קרולינה, קותי מאן, האחים רמירז, פאנ'קשטיין, הדג נחש, מרסדס בנד ועוד רבים אחרים שהוכיחו כי יש דבר כזה גרוב מקומי. סצינה שלמה שלא מתביישת לענטז מחד ולעורר מחשבה והדים בינלאומיים מאידך.