כל השומע יצחק מרצה: יורם טהרלב
בעקבות ספרו של טהרלב 'שמחת תורה' – עולה מופע עם דרשות מלאות הומור וחוכמה על פרשות השבוע. קטעי הומור, בדיחות יהודיות חסידיות וחדשות, דרשות מלאות צחוק טוב, פרשנויות מלומדות והיתוליות והרבה חוכמה יהודית אשר נאספה במשך דורות. למעוניינים, ניתנת האפשרות למפעילי שירה בציבור או להקת זמר או מקומיים עם שירים של טהרלב שישולבו בהופעה.
הביטלס שלי - מפגש עם מוזיקה חיה מרצה: חמי רודנר
מאז ילדותי, המוזיקה של הביטלס היתה לי חברה, מורת דרך ואהבת אמת. עד היום כששיר שלהם צץ לי באייפוד, אני מופתע ומתרגש מהעוצמה הנצחית שגלומה במוזיקה שלהם. הוריי גילו לי את הביטלס כשהייתי בן חמש, בסוף שנות השישים, ומאז הביטלס העניקו לי השראה לחיים שלמים כאדם וכמוזיקאי. זהו סיפור הרומן בן ארבעים השנה שלי עם הלהקה הגדולה של כל הזמנים, שזור בביצועים אישיים מיוחדים לכמה מהשירים שלהם.
לאונרד כהן - מופע מחווה- איתי פרל וקובי מידן מרצה: קובי מידן
ערב קסום וסוחף שמספר את סיפורו של לאונרד כהן: היהדות, הבודהיזם, הנשים, הכתיבה, הסמים והאלכוהול, ההצלחות והכישלונות והפריחה המאוחרת. מידן, שתרגם לעברית את שיריו וספריו של כהן, במבט מעשיר ומעמיק על חייו האישיים ועולמו הרגשי של לאונרד, כשבין הסיפורים פרל מבצע את השירים של כהן. בשילוב מנצח בין הופעה, הרצאה, הקרנה, סיפורים וקטעי קריאה, מידן ופרל מגישים ערב מרתק, מצחיק ומרגש לפרקים, שמשאיר טעם של עוד.
קום והתעלף בארץ - סטנדאפ חכם מרצה: יורם טהרלב
בערב תוסס, מלא הומור וצבע, טהרלב מגיש סטנדאפ יהודי-ישראלי אמיתי, מפתיע ומקורי, מצחיק עד דמעות, אך גם מרגש וחם. תעודת זהות של הישראלי בן ימינו, הפוסע בצעד מהסס אל תוך המילניום החדש. בחן ובקריצה האופייניים לו, טהרלב בונה גשר צר מאוד של הומור מעל המחלוקות היומיומיות של חיינו במדינת ישראל. את יורם מלווה הקלידים המוזיקאי עופר כץ. יחד הם מלהיבים את הקהל, סוחפים אותו לקחת חלק בשירים, ומשאירים טעם של עוד
כיתת אמן מרצה: אלון אולארצ'יק
אלון אולארצ'יק, מהמוזיקאים האהובים והמרגשים במוסיקה הישראלית, במופע אינטימי המשלב סיפורים מתוך ארבעים שנות קריירה מרתקת ויצירתית הכוללת אלבומים מצליחים, מופעים, הפקות מוסיקליות נדירות ושיתופי פעולה רבים, ושירים ממיטב הלהיטים שלו מכל הזמנים.ביניהם: "בא לשכונה בחור חדש", "היא הולכת בדרכים", "בואי נגיד שאני שלך", "כל דבר קט", "יו יה" ועוד רבים וטובים.
כיתת אמן דניאל זמיר מרצה: דניאל זמיר
מפגש מעשיר ומסעיר לכל מי שמתעניין ביהדות, רוחניות ואמנות. היצירות המקוריות של דניאל זמיר איתן הוא מופיע ברחבי העולם זכו לכינוי "ג'אז יהודי". זמיר משלב נגינת ג'אז ברמה העולמית הגבוהה ביותר עם מוטיבים יהודיים, ובכך מגשר ומחבר בין ישראל והיהדות ובין העולם.. בליווי נגן נוסף, ובשילוב קטעי נגינה וסיפורים מרתקים מתולדות חייו, זמיר מספר, מדגים ומסביר על היחסים בין מוזיקה ורוחניות, נגינה ותפילה, תפיסת העולם החסידית ופילוסופיית הנגינה של הג'אז.
כיתת אמן מרצה: רונית שחר
מפגש מרתק, מעמיק ואף מצחיק, בו רונית משלבת בין סיפורים על חייה לבין שיריה הידועים, תוך בדיקת הדרך של השיר משלב ההשראה ועד שהוא יוצא לעולם. המפגש גם מאפשר הכרות אל דרכי ההשראה והעבודה של רונית, וגם שילוב והשתתפות של כותבים\יוצרים מהקהל.
כיתת אמן / סדנא מרצה: מיקה קרני
במפגש אינטימי ומרגש במיוחד, מיקה שרה ופורשת את סיפור חייה הייחודי. מספרת על השילוב בין הרעיון הציוני הקיבוצי ממנו גדלה לבין הקשר שלה לדת היהודית. על המוזיקה הקלאסית עליה חונכה וסגנונות כמו פופ וג'אז ופולק בהם השתמשה מאוחר יותר, על תהליכי היצירה והמפגש עם שירי משוררים, על הרומן היצירתי שלה עם שיר השירים ופרוייקט "קול דודי" בו נחשפה למוזיקה תימנית, מרוקאית ובלקנית. מיקה שרה במפגש מילים שהלחינה משיר השירים, ואת שיריה הפרטיים האהובים ביותר כמו "מיטשל", "נישקתי בחורה", "אלול בעין כרם" ו"מגדלור".
קול ביער - סדנה קולית חווייתית מרצה: שי צברי
דווקא בלי המסכות וההגנות של השפה, מתוך חוסר הידיעה אבל עם מטען שהאדם נושא בתוכו, הוא יכול לברוא לעצמו קול ייחודי וליצור משהו חדש. בכולנו קיים זיכרון מוזיקלי שאנחנו לא תמיד מודעים אליו, המורכב ממוזיקה ששמענו בילדותנו, מזו שספגנו ברחוב ומזו לה הקשבנו באופן מודע. בסדנה הקולית עם שי צברי, באמצעות סיפורים מעוררי השראה מניסיונו ומתפיסת המוזיקה האישית שלו, נתרגל התנסות פעילה בשירה מאולתרת שמאפשרת למשתתפים לגעת בזיכרון המוזיקלי הטמון בתוכם ובמקורות ההשראה האישיים שלהם.
כיתת אמן מרצה: נורית גלרון
נורית גלרון, אחת הזמרות הגדולות בישראל, בעלת איכויות קוליות וירטואוזיות, הנוגעת בפופ, שירי ארץ ישראל, רוק, קלאסי וג'אז כאחד.זהו מפגש אינטימי וייחודי בו נורית והמנחה עומר בן רובי מגלים את עולמה של גלרון באמצעות סיפורים אישיים מרגשים, שיחה עם הקהל וביצועים מיוחדים למיטב מלהיטיה.
שלמה גרוניך מרצה: שלמה גרוניך
כיתת אמן בשילוב הופעה, לילדים ולבוגרים. המפגש כולל שירים, הסברים, שאלות וסיפורים, והפעלה של הקהל. המפגש מתחיל ב"פולחן הקול" בהשתתפות הקהל, שירה של שלמה המפעילה ומעודדת את השירה של הקהל - ומגיעה לידי שיא בביצוע השירים במהלך הסדנה. לאורך המפגש ינגן שלמה מבחר משיריו מהתקופות השונות וביניהם יסביר על מקורות ההשראה לעבודתו ועל תהליך היצירה. אורך המפגש בין 50 דקות לשעתיים.
יוסי אלפי מספר מרצה: יוסי אלפי
מיטב הסיפורים המצויים בשק הסיפורים של יוסי, מסיפורים אישיים ועד לסיפורי עם: סיפורי ארץ ישראל | סיפורי עליה וזהות | סיפורי חוכמת המזרח | סיפורי תיאטרון | סיפורי בדואים ומדבר | סיפורים יהודיים | סיפורים בחרוזים ועוד. כל המופעים משולבים בקריאת שירים מספריו של יוסי אלפי. כל סיפור מחביא אנקדוטה, מוסר השכל, משל ואולי צוהר לדרך חשיבה/חיים חדשה. כל מאזין ומאזינה מוצאים עצמם לפחות בסיפור אחד... אלפי מצחיק, סוחף ומתרגש עם הקהל, בחוויה שלא תישכח.
מפגש אישי מרצה: ערן צור
אחד היוצרים והקולות היותר ייחודיים בתרבות הישראלית מדבר על התפתחותו כאמן. מהילדות, דרך הלהקות טאטו וכרמלה גרוס ווגנר, אלבומי הסולו ושלל שיתופי הפעולה שלו עם אמנים נוספים. ערן מספר על המשפחה ממנה צמח והמשפחה שהקים, על מקורות ההשראה, על מציאת הקול האישי שלו, על הישגים ומאבקים ועל תפיסותיו על היצירה הישראלית בעבר וכיום . פגישה אישית מרגשת ומרתקת, בה ערן גם מבצע משיריו ומשירי אחרים, ומדבר על אמנות הלחנת מילים.
מפגש אישי מרצה: אביהו מדינה
מפגש אינטימי ומעשיר עם אחד ממעצביה של התרבות הישראלית. יוצר המשתף אותנו ביצירתו - על העברית הייחודית בשיריו, על מקורות ההשראה שלו, על שיתופי הפעולה שלו עם אמנים שונים לאורך השנים, על מאבקיו התקשורתיים המפורסמים ועל התגובה של החברה הישראלית לשיריו.
הקול פתוח - סדנת השתלמות למורים/אנשי מכירות. מרצה: תמר גלעדי
תמר מלמדת בפשטות ובמהירות שימוש בקול בצורה שאינה מעייפת, הימנעות מצרידות, דיבור שקט שמייצר סמכותיות קולית, והובלת הקשבה ועניין בקרב המאזינים. בסדרה של שלושה עד חמישה מפגשים בני שעה וחצי, נלמד על מבנה המיתרים שלנו, נתרגל נשימה נכונה ויציבה נוחה, והפקת קול שתאפשר לנו קול רענן, סמכותי ונעים לאוזן. וכן - גם נשיר!
כיתת אמן מרצה: יוסי סאסי
יוסי סאסי מוכר ברחבי העולם כחלוץ גיטרת הרוק האוריינטלי. במקביל ניהל קריירת היי-טק מוצלחת, לרבות תפקידים בכירים בחברת מיקרוסופט. לסאסי קריירה מוזיקלית בינ"ל ייחודית כנגן, מעבד ומפיק, נגן אינסוף כלים... במפגש הוא מדבר על המוזיקה ככוח מאחד, מספר כיצד המציא כלי נגינה ייחודו מסוגו בעולם, ודן בחקר סאונד וגבולות ביצירה המוזיקלית.
איה כורם - כיתת אמן מרצה: איה כורם
מפגש אישי עם איה, במהלכו היא משתפת בתהליך כתיבת והלחנת שירים, תוך ביצוע של יצירותיה המוכרות, כגון "יונתן שפירא", "שיר אהבה פשוט", "קיץ", "אל תאמיני" ועוד. במהלך המפגש היא תרחיב על מקורות ההשראה ליצירה, תחשוף את הסיפורים מאחורי השירים המוכרים ותעניק כמה טיפים בסיסיים לחוטאים בכתיבה.
מפגש עם קובי אוז מרצה: עומר בן רובי
מפגש מרתק לשיחה, וכולל שירים שיבוצעו באירוע, שיעסוק בחזרה למקורות, בתרבות היהודית וביצירתו של קובי אוז. קובי אוז, מהמהפכנים הגדולים של המוזיקה הישראלית. מהאחראים הבולטים למהפכת הפופ הצפון-אפריקני של שנות ה-80 וה-90 ("שפתיים","טיפקס") ובעל תרומה מכרעת להחדרתו של הצליל המזרחי למוזיקת הרוק והפופ הישראלי. בשנים האחרונות קובי שותף בכיר למהפכה נוספת: זו שחוזרת אל ארון השירים היהודי ושואבת ממנו השראה ליצירה מוזיקלית מקורית ופופולארית.
יואב קוטנר - מפגש אישי מרצה: יואב קוטנר
איך הפך חניך הפנימיה הצבאית לאיש המוזיקה מספר אחד בתקשורת הישראלית? איך מי שאיבד את הזיכרון בתיכון הופך לאנציקלופדיה מהלכת? איך מגלמים את ‘‘מקס’‘ המטורף והמשעשע ב’‘מה יש’‘ המיתולוגית וגם מגלים לדורות של ישראלים יוצרים מלנכוליים כמו רוברט וואייט וג'ון קייל? יואב קוטנר במפגש אישי מרתק על תחנות חייו השונות, פילוסופיות החיים והעבודה שלו, האהבה והתשוקה הבלתי נגמרות למוזיקה, על גלי צה’‘ל, ‘‘זהו זה’‘, ערוץ המוזיקה ועד ‘‘הקצה’‘.
איה כורם - מפגש אישי מרצה: איה כורם
היוצרת והזמרת המוערכת בשיחה על יצירה, השראה, ועל ניצחונה במאבק המשפטי בו מצאה עצמה. מאבק שהגיע גם לכנסת, ולבית המשפט העליון. בהומור, בחום ובחוכמה, כורם משתפת אותנו במאבקה הפרטי, שהפך למאבק כללי של מוזיקאים ושל יוצרים. איך יוצר מוצא עצמו בחזית מאבק חברתי? מה מגלה האזרח הפשוט שנכנס אל לב הממסד? מה השיעור שיכול כל אחד מאיתנו לקבל מהמלחמה הפרטית של איה?
כיתת אמן מרצה: שי צברי
אחרי ששיתף פעולה עם כמה מהאמנים הבולטים בישראל, ביניהם אהובה עוזרי, ברי סחרוף ועידן רייכל , שי צברי הוציא לאחרונה את אלבומו הראשון שהתקבל באהבה ובהערכה על ידי הקהל והמבקרים. בכיתת האמן שלו מספר צברי על דרכו ארוכת השנים להצלחה הנוכחית וחולק תובנות ותחושות מהדרך, מדגים מה נטל ממקורות ההשראה שלו מבית הכנסת ועד למועדוני הרוק, ומשתף בחוויות שצבר ובשיעורים שלמד משיתופי הפעולה בהם נטל חלק.
הגיבורים שלי - כיתת אמן מרצה:
הורוביץ שר ומספר את הסיפורים שמאחורי השירים, ומדבר על הבית שממנו בא ועל מקורות ההשראה שלו. מפגש שהוא דיאלוג יצירתי ובין דורי עם 'הגיבורים שלו' וביניהם: אבא קובנר, הרב מנחם פרומן, וכמובן אימו, נעמי שמר, וסבתו - החלוצה רבקה ספיר, ממקימות קבוצת כנרת - דיאלוג שנוגע בשאלות של זהות ושייכות למקום המורכב בו אנו חיים. מפגש מוסיקלי, אישי ומעורר השראה ומחשבה עם יוצר ייחודי בנוף המוסיקלי הישראלי.
בוזוקי-טרה מרצה: יוסי סאסי
מה שהחל כמציאת פתרון לצורך אמיתי של סאסי, כגיטריסט המנגן על מספר כלי מיתר, הפך להמצאת כלי נגינה ייחודי מסוגו בעולם, המשלב מזרח ומערב, אקוסטי וחשמלי. במפגש נחקור את מקורות היצירתיות והחדשנות המוזיקלית, נשמע ונראה כיצד חשיבה מתחומים אחרים יכולה להיות מתורגמת לפריצות דרך במוזיקה, וכיצד ניגודים יכולים לעבוד יחד במקום לסתור ולבטל אחד את השני.
מפגש עם יונתן רזאל מרצה: עומר בן רובי
מפגש מרתק שיעסוק בחזרה למקורות, בתרבות היהודית וביצירתו של יונתן רזאל. שיחה על הרוק היהודי מלווה במוזיקה חיה ואיכותית במיוחד. רזאל נע על ציר שבין מוזיקה קלאסית, ג'אז, אתנית, חסידית וישראלית, שעליהם גדל, ויוצר חיבור מרתק בין הסגנונות האלה - תוך דגש על רמת ביצוע ואלתור גבוהים ונגינת פסנתר וירטואוזית. ערב מרגש ומוזקלי מאוד!
יהדות מבחירה מרצה: גיל קופטש
מפגש אישי מרגש, מעמיק, חודר קרביים ומעניק השראה, בין אנשים אמיצים שחצבו לעצמם דרכים עצמאיות ליהדות. בניגוד למרבית החוזרים בתשובה, האמנים מיקה קרני וגיל קופטש לא עברו מחיק החוקים והמנהגים של החברה החילונית לאימוץ חוקי החברות הדתיות. הם מתעקשים על דרכים אחרות, שואלות, עמוקות, מתונות, פחות מוחלטות. איזה עולמות נפתחו בפניהם? לאיזה ויתורים ומחירים נדרשו ? איך הגיבו אליהם בחברה החילונית ואיך מקבלים אותם דתיים וחרדים? והאם יש כאן שיעורים שאנחנו, בחברה הישראלית השסועה, יכולים ללמוד באמצעותם. ערב אינטימי בשירים ובמילים על המסע האינסופי שלנו אחר האדם והעולם.
מפגש עם שי צברי מרצה: עומר בן רובי
אחד הקולות המופלאים ביותר שצמחו אצלנו בשנים האחרונות. אחרי אלבום בכורה עטור שבחים, שי צברי יגיע אל הבמה של עומר בן רובי כדי לשיר ולשוחח: על המוזיקה התימנית שלמד מאביו ומסבתו, על שיתופי הפעולה שלו עם אמנים כמו אהובה עוזרי, ברי סחרוף ועידן רייכל, ועל ההווה, העבר הרחוק והעתיד המתוק של המוזיקה הישראלית.
הלחנת שירי משוררים מרצה: אליוט
מאלתרמן עד וולך, מעמיחי ועד רחל - שירי משוררים מולחנים בישראל בהיקף אדיר, והפכו חלק אהוב ומרכזי בתרבות. באמצעות נגינה חיה וגם קטעי וידאו, תספר אליוט, זמרת ומלחינה וגם אחייניתה של המשוררת אסתר ראב, את סיפורם של רבים מהשירים האהובים שהולחנו לשירי משוררים, וכיצד היא, כמוסיקאית, ניגשת להלחין שיר כזה. תרצה אתר, נתן יונתן, אלכסנדר פן ומאיר ויזלטיר הם רק חלק קטן מהמשוררים שתשמעו כאן.
מפגש עם שולי רנד מרצה: עומר בן רובי
שחקן, יוצר, במאי, תסריטאי, כותב, מלחין וזמר - שולי רנד הוא מהאמנים בעלי התשובה המשפיעים ביותר על עיצוב התרבות הישראלית העכשווית. עומר בן רובי יקשיב לשירתו, וישוחח איתו על היציאה בשאלה והחזרה בתשובה, על השראה ועל מחסומים, על אלוהות, אנושיות, אמונה וספקות, ועל מפגשיו העמוקים עם שלל גווני החברה הישראלית.
כיתת אמן מרצה: רז שמואלי
בכיתת האמן מציגה רז את סיפורה האישי ושוזרת שירים לאורכו - מרפרטואר יצירותיה ומשירים מוכרים של אמנים שונים אשר השפיעו, עיצבו וליוו אותה בדרכה האישית והמוזיקלית. רז מביאה איתה כריזמה, ופשטות כובשת ומשתפת את הקהל בשירים ובחוויות אישיות נוגעות ומעוררות השראה.
מפגש אישי אקוסטי מרצה:
טל פרידמן מספר על התחלות ובחירות חדשות. מפגש מצחיק ומרגש, בו יספר על מסעו לחיפוש דרך, בניית הצלחה, התקבלות חברתית וקבלת העצמי. כשהקומדיה והמוזיקה משמשות לו כחבלי ההצלה, פרידמן חולק כמה סיפורים ושיעורים על ההתמודדויות מול חרדות, וגם מול הצלחה. בליווי קטעי נגינה ושירה.
החיים מתחילים... בגיל שלך! מרצה:
טל פרידמן על התחלות ובחירות חדשות. במיוחד לחברות, לאירועים עסקיים ולמפגשים חוויתיים על שינויי דרך וצמיחה אישית: מפגש מצחיק ומרגש, בו אחד האמנים הכי מוכרים ואהובים בישראל מספר על מסעו לחיפושי דרך, בניית הצלחה, התקבלות חברתית וקבלת העצמי. כשהקומדיה והמוזיקה משמשות כחבלי ההצלה שלו, בין ההומור לפחדים, בליווי קטעי נגינה ושירה לייב והקרנת קליפים, פרידמן חולק סיפורים ושיעורים על ההתמודדויות מול חרדות ומול הצלחה. מומלץ!