קובה: האי הלטיני שמשגע את העולם מרצה: דובי לנץ
המוזיקה הקובנית היא לא רק פסקול לחיים, אלא החיים עצמם. תופי הסאנטריה מיבשת אפריקה פוגשים בכלי הנגינה הספרדיים ליצירת המוזיקה שמשגעת את העולם. מהאריה של כרמן באופרה בבתי האופרה , דרך הבואנה ויסטה ועד לרגאטון שמפגיז במועדונים.
מתגלגלים בנהר מרצה: דובי לנץ
דובי לנץ משייט אל מקורות המוזיקה האמריקאית, כור ההיתוך של הפופ שהוא המוזיקה של נהר המיסיסיפי: מהג'אז של ניו אורלינס, דרך הבלוז של ממפיס ומוזיקת הקאנטרי של נאשוויל. מלואי ארמסטרונג ובי.בי. קינג, דרך ג'וני קאש, אלביס פרסלי וודולי פרטון.
יבשת של תקווה מרצה: דובי לנץ
כלי ההקשה והמקצבים שיצאו מאפריקה עם ספינות העבדים כבשו מאז את כל העולם. דובי לנץ מגלה לנו את אפריקה: המוזיקה של אתיופיה והקשר עם ג'מייקה, מסורות מוזיקליות מצפון אפריקה וענקים שחורים שהפכו לשמות מוכרים במערב כמו מרים מקבה ויוסו 'נ'דור, מאנו דיבנגו ואלפא בלונדי.
הקולות הגדולים של מוזיקת העולם מרצה: דובי לנץ
אנחנו לא מבינים אף מילה, אבל מתרגשים מכל צליל. הזמרים הגדולים פורצים את מחסומי השפה, הגבולות והיבשות. דובי לנץ מצדיע לענקי מוזיקת העולם, ממרסדס סוסה, דרך סזאריה אוורה, אימה סומאק וליידיסמית בלק מאמבאזו, ועד השירה הגרונית של טובה TUVA, פסטיבל המקהלות של אסטוניה, הגוספל, השירה הפוליפונית של קורסיקה וסרדיניה.
ברזיל: החגיגה הגדולה בתבל מרצה: דובי לנץ
בואו להיסחף בשיכרון החושים של המוזיקה הברזילאית –כדורגל ונשים, ריו והאמזונס, יערות הגשם, וגם המוזיקה המפוארת שנוצרת כשאפריקה פוגשת את פורטוגל, וכשהקרנבל הקתולי פוגש את להט העבדים השחורים. דובי לנץ, המומחה הגדול בארץ, ירקיד אותנו בכיסאות עם הסיפורים, המראות והצלילים של הסמבה, הבוסה נובה, וכל הכוכבים הגדולים של ברזיל.
מסביב לעולם ב80 דקות, מבוא למוזיקת עולם מרצה: דובי לנץ
איך מצליחות כמה מהפינות הכי קסומות ונידחות בכדור הארץ להיכנס אלינו הביתה באמצעות צלילי המוזיקה? מי מחליט איזו מוזיקה היא של "העולם" ולמה אחרות לא? איך התאחדו מסורות ותרבויות שונות לכותרת שיווקית אחת במערב? מסע מוזיקלי ותרבותי מרתק מהודו ועד כוש, מברזיל ליפן, מאיסלנד לטהרן....
שעת הצוענים מרצה: דובי לנץ
מה בין הנחש המתפתל של הפקיר ההודי ותנועות שמלתה של רקדנית הפלמנקו? כל מה שאפשר לשמוע על הקסם, המסתורין, היופי והתנועה של עם הנוודים של העולם: מראג'אסטן עד אנדלוסיה, דרך אירן, מצרים, מזרח אירופה, צרפת. עם דוגמאות מהמוזיקה הקלאסית, הג'אז והקולנוע.
פעימת לב אירית מרצה: דובי לנץ
חמת חלילים, נבל קלטי והרבה בלדות קורעות לב, סיפורי מלחים ושיכורים ואבירים ילוו אותנו במסע אל הרבה גשם, הרבה ירוק, ואל ערש התרבות האנגלית המופלאה, באיים הבריטיים אבל לא רק, גם בצרפת וספרד.
המוזיקה של המזרח התיכון בישראל מרצה: יאיר דלאל
שני שושנים, שיבולת בשדה - הדבקות למיניהן - בין נהר פרת ונהר חידקל, ריקודי עם - המוסיקה הישראלית מושפעת מתרבויות רבות. המוזיקה המזרח תיכונית השפיעה עליה באופן ניכר ב- 100 השנים האחרונות, החל מהמלחינים מרדכי זעירא, מתתיהו שלם, יוסף הדר והמבצעים ברכה צפירה ושלישיית ערבה ועוד. על הקסם הים-תיכוני במוזיקה הישראלית. ההרצאה כוללת סיפורים, נגינה והדגמות, ומיועדת
מוזיקה להט מרצה: ניצן פינקו
המזרח התיכון כמו שאף פעם לא שמעתם: השינויים החברתיים והשלטוניים בעולם הערבי מביאים גם בשורות מוזיקליות ופתיחות למגוון של נטיות מיניות וזהויות מגדריות. ההרצאה תציג את המוזיקאים המהפכניים החדשים בעולם הערבי, ואת השינויים שמתחוללים אצל הדורות הקודמים, דוגמת הזמרת האיראנית הותיקה והמוערכת גוגוש שהביעה תמיכה בקהילה הלהט"בית.
המוזיקאים היהודים בארצות המזרח מרצה: יאיר דלאל
האחים צלאח ודאוד אל כוויתי והמוסיקאים בעיראק, הזמרות סלימה מורד, לילה מורד, פאיזה רושדי, זוהרה אל פאסייה ועוד. חלקם היגרו לישראל וחלקם נשארו בארצות מוצאם. חלקם הגדול המשיכו ליצור, לנגן ולשיר כאן, בישראל, (התזמורת של זוזו מוסא). נשמע קצת משיריהם ונספר על חייהם, ככל שירשה הזמן.
כרטיס לשני כיוונים - יוסי ושרי אלפי מרצה: יוסי אלפי
שרי אלפי ויוסי אלפי יקחו אתכם למסע בעולמות רחוקים הקרובים אל הלב, במופע ששוזר בתוכו סיפורי עם לצד סיפורים אישיים, שירים מקוריים לצד להיטים ידועים, עם הרבה צחוק ואהבה משפחתית. המופע "כרטיס לשני כיוונים" משלב סיפורים מרגשים, מצחיקים, בסגנונו המיוחד של יוסי אלפי, היודע לרגש ולשמח ולגעת בלב האנשים, בשילוב קריאת שירים מספריו. שרי אלפי, בקולה המיוחד והסוחף, שרה שירים פרי עטה ושירים אהובים וידועים בעיבודים מקוריים.
הצצה מוסיקלית אל עולם המוסיקה של המזרח מרצה: יאיר דלאל
המוסיקה של המזרח: אפיוניה, צורות מוסיקליות, במה היא שונה ממוסיקה מערבית, זמרים ומלחינים חשובים, היהודים במוסיקה המזרחית, וגם השפעתה על הזמר העברי. הכל 'על קצה המזלג', אך בצורה מרתקת, בלווי נגינה, האזנה וקטעי וידאו. מתאים למוסיקאים, תלמידים ולכל שוחרי המוסיקה בכל הגילאים. לא דרוש ידע מוסיקלי מוקדם
אפריקה ואמריקה מתחברות מרצה: אופיר טובול
בשנות ה-70, אחרי דורות של ניתוק מהמולדת באפריקה, השחורים באמריקה מתחברים אליה חזרה דרך המוזיקה. על המהפכנות של בוב מארלי, ג'יימס בראון ופלה קוטי.