יהודה פוליקר: הצל שלי ואני מרצה: שמעון פרנס
סיפור חייו ופועלו של אחד היוצרים החשובים המשפיעים והאהובים במוסיקה הישראלית. בין סלוניקי לקריות, בין הגיטרה החשמלית לבוזוקי, בין הרוק לרבטיקו, בין המועקות ליצירה, בין המופנמות להצלחה, בין הצל שלו ובינו, בין העבר להווה. על הבית בו גדל ושעיצב את יצירתו העתידית, על העבודה עם יעקב גלעד, על ימי 'בנזין', על החזרה לשורשיו היווניים, על המשבר ושנות היצירה המתחדשת והמתפרצת.
אריס סאן - על הצליל הכי ישראלי מרצה: חגי אוזן
'''דם דם', 'סיגל', 'תל אביב' , 'בום פם'. צליל הגיטרה הכל כך אופייני למוסיקה המסתלסלת הוא אולי הדבר הכי ישראלי שיש לנו. הוא נולד בחסות אמן גיטרה יווני שפיתח טכניקת נגינה של בוזוקי על גיטרה חשמלית. מכאן כבר נולדו יהודה קיסר, משה בן מוש וצליל שהוא חלק בלתי נפרד מהפסקול הישראלי.
המוזיקה היוונית וישראל - סיפור אהבה בין יפו לפיראוס מרצה: שמעון פרנס
על פרשת האהבה ביננו הישראלים ובין המוסיקה היוונית. סיפור חסר תקדים אודות חברת מהגרים הצורכת תרבות זרה ומטמיעה אותה בחיפושיה הנואשים אחר זהות משלה. כל הדמויות החשובות ששיחקו תפקיד בסיפור האהבה יעלו על שולחן הניתוחים: אריס סאן, טריפונס, עליזה עזיקרי, זורבה היווני, ננה מוסחורי, מלינה מרקורי, אליקי, נעמי שמר, יהודה פוליקר, דאלארס, גליקריה, זוהר ארגוב, חיים משה, שלומי סרנגה, אייל גולן, שרית חדד
הרבטיקו - בחשכת בתי המרזח: החשיש, אדי האלכוהול וצלילי הבוזוקי מרצה: שמעון פרנס
סיפורו המרתק של הרבטיקו - הבלוז היווני (המוסיקה ממנה צמחה והתפתחה מוסיקת הבוזוקי) שצמח מהמחששות של פיראוס אתונה וסלוניקי והגיע עד לאולמות הקונצרטים. סיפור כואב ומצמרר השזורים בו היסטוריה של מלחמות הבלקן, פוליטיקה יצרית ומסוכסכת וחברה שסועה ומפולגת ביוון המודרנית, מראשית המאה העשרים ועד ימינו. * ההרצאה מלווה בקטעי וידיאו נדירים של ענקי הזמר היווני אז והיום.