ויראלוש - 2016 מרצה: נוי אלוש
נוי אלוש, האיש מאחורי להיטי הרשת הענקיים כמו "זנגה זנגה" של קדאפי, נאום ה"שכונה-כפיים" של מירי רגב ועוד, בהרצאה משעשעת, מרתקת והכי עדכנית שיש על מוזיקה, אינטרנט ,פוליטיקה תקשורת המונים והחיבורים ביניהם. עם המון הומור, ובנגיעות למוזיקה, טכנולוגיה וכלכלה עכשוויות, אלוש מביא את סיפור פעילותו יוצאת הדופן ברשת, תוך כדי התבוננות על התפתחות תחום הווידאו והמוזיקה באינטרנט, מלווה בקטעי וידאו שאלוש יצר, ובחומרים מכל רחבי העולם הנוגעים לעבודתו.
מוזיקה ורשתות חברתיות מרצה: לירון תאני
אפל וגוגל, נאפסטר ויו טיוב, מטאליקה וליידי גאגא, לילי אלן וג'סטין ביבר. איך תעשיית המוזיקה השתנתה - בתחילה בגלל האינטרנט ואחר כך בגלל הרשתות החברתיות. כוח ההמון מול כוח התעשייה. מוזיקאים של הדור החדש וסיפורי הצלחה. יוטיוב כרשת חברתית שהובילה את המהפכה.
רואים את הקולות מרצה: אורי לשמן
הרצאה חווייתית המשלבת מוזיקה, מחשבים וקטעי וידאו מרהיבים. האם אפשר לראות צלילים? מה הקשר בין צלילים לצבעים? איך נפגשים מתמטיקה, ארכיטקטורה, באך, סשה ארגוב ומשחקי מחשב? ד"ר אורי לשמן לוקח אותנו, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, לתוך יצירות המופת המוזיקליות הכי גדולות.
המהפכה המסונתזת - הסטרטאפים וההיי טק של שנות השבעים מרצה: דויד פרץ
כיצד שינה הכלי שהוגדר כהמצאה החשובה ביותר מאז הגיטרה החשמלית - הסינטיסייזר - סגנון מוזיקלי חדש וייחודי, עולם צלילים אמיץ וחדש. קורות חייהם ויצירתם של היוצרים המרכזיים בתחום. מוונגליס ועד ז'אן מישל ז'אר, מקרפטוורק עד דפש מוד, חלוצי החלל והחשמל אשר לימדו את האנושות לשלוט במכונות.
סקס סמים ו-MP3 - מהגרמופון עד האייפון מרצה: דויד פרץ
עלייתה ונפילתה של אימפריית המוזיקה העולמית. מדוע קיבלו הביטלס את אות הכבוד של מלכת אנגליה, מי תרם יותר לכלכלתה של שוודיה בשנות השבעים וולוו או להקת אבבא? זהו סיפור שמתחיל ונגמר בהמצאה קטנה שמשנה את העולם, כיצד צמחה תעשיית ההקלטות והמוזיקה והפכה מרשת עסקים מקומיים וקטנים לתאגידי ענק, עם מנכלי’‘ם הלומי קוקאין, טאלנטים עם אגו בגודל לימוזינות ומיתוס של סקס, סמים ורוקנרול, עד שקרסה בעקבות הופעת רשת האינטרנט שמוטטה אותה כמעט כליל.