לאונרד כהן - מופע מחווה- איתי פרל וקובי מידן מרצה: קובי מידן
ערב קסום וסוחף שמספר את סיפורו של לאונרד כהן: היהדות, הבודהיזם, הנשים, הכתיבה, הסמים והאלכוהול, ההצלחות והכישלונות והפריחה המאוחרת. מידן, שתרגם לעברית את שיריו וספריו של כהן, במבט מעשיר ומעמיק על חייו האישיים ועולמו הרגשי של לאונרד, כשבין הסיפורים פרל מבצע את השירים של כהן. בשילוב מנצח בין הופעה, הרצאה, הקרנה, סיפורים וקטעי קריאה, מידן ופרל מגישים ערב מרתק, מצחיק ומרגש לפרקים, שמשאיר טעם של עוד.
וואלה, זה קלאסי? מרצה:
צ׳ייקובסקי בשיר של זהר ארגוב? באך בשיר של הביטלס? על הקשר המסתורי בין מוזיקה קלאסית לפופ ורוק המוזיקה הקלאסית מסתתרת ביסודות המוזיקה של ימינו. נגלה באמצעות השוואות קטעי וידאו מהעבר ומההווה את כל המקומות בהם היא מתחבאת, וכיצד כוכבים בני זמננו, כמו סטינג, מייקל ג'קסון ורבים אחרים לקחו רעיונות מהמוזיקה הקלאסית, רעננו אותם ושיחקו בהם.
הביטלס שלי - מפגש עם מוזיקה חיה מרצה: חמי רודנר
מאז ילדותי, המוזיקה של הביטלס היתה לי חברה, מורת דרך ואהבת אמת. עד היום כששיר שלהם צץ לי באייפוד, אני מופתע ומתרגש מהעוצמה הנצחית שגלומה במוזיקה שלהם. הוריי גילו לי את הביטלס כשהייתי בן חמש, בסוף שנות השישים, ומאז הביטלס העניקו לי השראה לחיים שלמים כאדם וכמוזיקאי. זהו סיפור הרומן בן ארבעים השנה שלי עם הלהקה הגדולה של כל הזמנים, שזור בביצועים אישיים מיוחדים לכמה מהשירים שלהם.
רואים את הקולות מרצה: אורי לשמן
הרצאה חווייתית המשלבת מוזיקה, מחשבים וקטעי וידאו מרהיבים. האם אפשר לראות צלילים? מה הקשר בין צלילים לצבעים? איך נפגשים מתמטיקה, ארכיטקטורה, באך, סשה ארגוב ומשחקי מחשב? ד"ר אורי לשמן לוקח אותנו, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, לתוך יצירות המופת המוזיקליות הכי גדולות.
מצעד הרייטינג מרצה: עינב שיף
מיליוני ישראלים מתיישבים כל ערב מול הטלוויזיה. מי קובע מה הם יראו ולמה? מי מדליק את האש של מדורת השבט? ומי נשאר בחוץ? עינב שיף, מבקר הטלוויזיה של ידיעות אחרונות, במסע דרך המוזיקה אל לב התרבות הישראלית. איך מתעצבת הזהות שלנו דרך זוהר ארגוב וגידי גוב, הערוץ הראשון מירושלים וכל הכוכבים שנולדו בערוץ 2.
יוסי אלפי מספר מרצה: יוסי אלפי
מיטב הסיפורים המצויים בשק הסיפורים של יוסי, מסיפורים אישיים ועד לסיפורי עם: סיפורי ארץ ישראל | סיפורי עליה וזהות | סיפורי חוכמת המזרח | סיפורי תיאטרון | סיפורי בדואים ומדבר | סיפורים יהודיים | סיפורים בחרוזים ועוד. כל המופעים משולבים בקריאת שירים מספריו של יוסי אלפי. כל סיפור מחביא אנקדוטה, מוסר השכל, משל ואולי צוהר לדרך חשיבה/חיים חדשה. כל מאזין ומאזינה מוצאים עצמם לפחות בסיפור אחד... אלפי מצחיק, סוחף ומתרגש עם הקהל, בחוויה שלא תישכח.
מפגש אישי מרצה: ערן צור
אחד היוצרים והקולות היותר ייחודיים בתרבות הישראלית מדבר על התפתחותו כאמן. מהילדות, דרך הלהקות טאטו וכרמלה גרוס ווגנר, אלבומי הסולו ושלל שיתופי הפעולה שלו עם אמנים נוספים. ערן מספר על המשפחה ממנה צמח והמשפחה שהקים, על מקורות ההשראה, על מציאת הקול האישי שלו, על הישגים ומאבקים ועל תפיסותיו על היצירה הישראלית בעבר וכיום . פגישה אישית מרגשת ומרתקת, בה ערן גם מבצע משיריו ומשירי אחרים, ומדבר על אמנות הלחנת מילים.
קול ביער - סדנה קולית חווייתית מרצה: שי צברי
דווקא בלי המסכות וההגנות של השפה, מתוך חוסר הידיעה אבל עם מטען שהאדם נושא בתוכו, הוא יכול לברוא לעצמו קול ייחודי וליצור משהו חדש. בכולנו קיים זיכרון מוזיקלי שאנחנו לא תמיד מודעים אליו, המורכב ממוזיקה ששמענו בילדותנו, מזו שספגנו ברחוב ומזו לה הקשבנו באופן מודע. בסדנה הקולית עם שי צברי, באמצעות סיפורים מעוררי השראה מניסיונו ומתפיסת המוזיקה האישית שלו, נתרגל התנסות פעילה בשירה מאולתרת שמאפשרת למשתתפים לגעת בזיכרון המוזיקלי הטמון בתוכם ובמקורות ההשראה האישיים שלהם.
אהבה ביהדות מרצה: גיל קופטש
על הפנים הרבות של האהבה בתרבות היהודית: זוגיות ומשפחה, אהבה ומשיכה, מסורת ויצרים, מימי קדם ועד ימינו שלנו. שני אמנים נפלאים על הבמה, קופטש מספר, קרני שרה, ושניהם מגישים את הרגשות הכי יפים ועמוקים שלנו בשילוב מחכים ומבדר של ידע והומור, סיפורים וצלילים יהודיים.
גאווה ישראלית מרצה: ניצן פינקו
מפגש עומק עם הדמויות המשמעותיות בתרבות הישראלית שהצליחו לבצע מהפכה שהוציאה את הלהטבי"ם אצלנו מהארון. תולדות המוזיקה הגאה בישראל, ממיקיאגי מ"נוער שוליים", אליוט מ"פוליאנה פרנק" וענבל פרלמוטר מ"המכשפות" ועד יהודה פוליקר וקורין אלאל, עברי לידר ורונה קינן.
מבית הכנסת אל הרחוב מרצה: שי צברי
אחרי שערך אוסף כפול בשם "יהודה הלוי פינת אבן גבירול", מגיע שי צברי להשמיע, לספר ולשיר על התהליכים והסיבות שהובילו לפריצתם של הפיוט והמוזיקה היהודית החדשה אל המיינסטרים. רצח רבין, הקרע והרצון לפיוס, תרבות הרייטינג, האמריקניזציה של התרבות הישראלית, הפערים החברתיים-כלכליים: כולם חלחלו למעמקי החברה הישראלית, ואז פרצו לשטח היצירות של אהוד בנאי, ברי סחרוף, שולי רנד, אתי אנקרי, מיכה שטרית ועוד. הרצאה החוקרת את החברה הישראלית המתחדשת.
טובים השניים מרצה: אורי לשמן
"העולם העסקי והעולם האמנותי בנויים על שותפויות. יצירת שיר דורשת שותפות בין משורר למלחין". בדרך לתובנות היצירתיות והעסקיות על טיבם של שיתופי פעולה, ד"ר אורי לשמן לוקח אותנו למסע מענג בקלאסיקות הגדולות של הזמר העברי, עם שירים של נתן אלתרמן וסשה ארגוב, יוני רכטר ואריאל זילבר ואחרים. ההרצאה מלווה בקטעי שירה של אישתו של לשמן, הזמרת מאי ישראלי לשמן.
הכלכלה והמוזיקה. מרצה: חיים שמש
ההרצאה תעסוק בקשר שבין תעשיית המוזיקה למודלים עסקיים ויישומם, תוך שימוש בדוגמאות וסיפורים של 'מאחורי הקלעים' . החל מ מוצרט שהפיק סדרת קונצרטים ורסיטלים למנויים ומכר את המנויים לתלמידיו ומקורביהם, ובטהובן שמכר תווים לכל מי שהיה יכול לשלם ועד לכוכבי הפופ והרוק בעולם התאגידי של ימינו. ההרצאה תעבור בממשקים שבין תעשיית המוזיקה לכלכלות אחרות, תתובל סיפורים של 'מאחורי הקלעים' ותציב שאלות הנוגעות למעשה לכל תחום
זה שיר אהבה זה?! - הרצאה מוזיקלית מרצה:
באך ב in my life של הביטלס? רחמנינוב בשיר all by my self (אריק כרמן, מריה קארי)? קונצ'רטו לפסנתר של שופן ב"פרח הלילך"? ג'סטין טימברלייק | זוהר ארגוב | מייקל ג'קסון - מי ידע שמאחורי שירי האהבה הגדולים של כל הזמנים מסתתרת, בעצם, מוזיקה קלאסית... באמצעות השוואות קטעי וידאו מהעבר ומההווה, ובאמצעות מוזיקה לייב מדליקה ומפתיעה, אלון עזיזי, הבסיסט שהוא גם כאן ועכשיו, וגם אי אז בימים, מקפיץ אותנו בין הזמנים והיצירות, ובין צחוקים לרומנטיקה
קבלת שבת מרצה: גיל קופטש
מיקה קרני וגיל קופטש מגיעים לערוך איתכם שעה של תרבות יהודית עם עיונים בפרשת השבוע. קידוש, הרמת כוסית, תפלות, ומזמורים נפלאים משיר השירים. המיטב מהיופי והעושר של היהדות, בטעם של פעם ואולי גם כהצעת הגשה עתידית לדרכי חינוך, העשרה והתכנסות בצוותא.
עיר מספרת מרצה: יוסי אלפי
מופע סיפורים ייחודי לכבוד חגיגות יום היישוב/ העיר. הזדמנות לחגוג את יום היישוב/ העיר במסגרת שונה עם נופך ציוני וסיפורים הטומנים בחובם אנקדוטות, מוסר השכל, היסטוריה... המופע מהווה אפשרות לציין אבני דרך בתולדות היישוב/ העיר. מנחה ומספר - יוסי אלפי, פאנל של 5-10 מספרים מקומיים, זמר/ת בעלי שם וליווי מוסיקלי. המספרים יאותרו על ידכם ויהיו מייצגים ופנים מגוונות של היישוב, שתרומתם ופועלם מהווים אבן דרך בהתפתחות הישוב. התקשרו אלינו לקבלת פרטים נוספים!
דו קיום מוזיקלי?! מרצה: יואב קוטנר
אחרי שנים שהמוזיקה והשפה הערבית היו נטע זר בתרבות הישראלית, כיום אנחנו משופעים בזמרים ששרים בערבית או משלבים ערבית ועברית, במילים וגם במנגינה: טיפקס, דודו טסה, שמעון בוסקילה, הפרויקט של עידן רייכל, הדג נחש, ברי סחרוף ועוד. דווקא בימים קשים אלה של שנאה והקצנה, יש במוזיקה תקווה. קוטנר מביא את הצלילים והסיפורים של השירים שמייצרים גשרים של שלום.
בין השורות מרצה: אורי לשמן
המוזיקה ככלי להעברת מסרים סמויים: על טקסט וסבטקסט במוזיקה. כשאנחנו משוחחים, יש חשיבות מכרעת ל"מוזיקה" של הדיבור. הטון משדר מסר, ולפעמים הפענוח שלו חשוב יותר מהתוכן. גם בשירים, באמצעות הלחן המוצמד לטקסט, המלחין משפיע על האופן בו אנו מבינים את המילים.במופע-הרצאה זה נגלה את הדומה והשונה בין המוזיקה בשירים לבין המוזיקה של הדיבור. המסע המוזיקלי המגוון יתחיל במוצרט ויסתיים ב...להקת "הדג נחש".
שרית חדד - אומרים שבעל זה אושר. מרצה: חגי אוזן
אשה בתעשיה גברית שהצליחה להפוך לסופרסטארית בכוחות עצמה. למה כל כך קשה לנשים בז'אנר הזה, ועד כמה הגברים עדיין מפריעים להתקדמות של אישה בקריירה מוסיקלית?
ויראלוש - 2016 מרצה: נוי אלוש
נוי אלוש, האיש מאחורי להיטי הרשת הענקיים כמו "זנגה זנגה" של קדאפי, נאום ה"שכונה-כפיים" של מירי רגב ועוד, בהרצאה משעשעת, מרתקת והכי עדכנית שיש על מוזיקה, אינטרנט ,פוליטיקה תקשורת המונים והחיבורים ביניהם. עם המון הומור, ובנגיעות למוזיקה, טכנולוגיה וכלכלה עכשוויות, אלוש מביא את סיפור פעילותו יוצאת הדופן ברשת, תוך כדי התבוננות על התפתחות תחום הווידאו והמוזיקה באינטרנט, מלווה בקטעי וידאו שאלוש יצר, ובחומרים מכל רחבי העולם הנוגעים לעבודתו.
הרצאות מיוחדות לחגים מרצה: גיל קופטש
מיקה קרני וגיל קופטש חוגגים אתכם במופעים ייחודיים את חגי ישראל בשירים האהובים , סיפורים ושיעורים ההולמים כל אחד מהמועדים. -ראש השנה וחגי תשרי. -חנוכה - סיפורו של יהודה המכבי -פורים - מנהגי החג ומגילת אסתר -פסח - על חירות עבדות, ובניית פירמידות בחום. -שבועות - רות, מגילה פמיניסטית?
הקול פתוח - סדנת השתלמות למורים/אנשי מכירות. מרצה: תמר גלעדי
תמר מלמדת בפשטות ובמהירות שימוש בקול בצורה שאינה מעייפת, הימנעות מצרידות, דיבור שקט שמייצר סמכותיות קולית, והובלת הקשבה ועניין בקרב המאזינים. בסדרה של שלושה עד חמישה מפגשים בני שעה וחצי, נלמד על מבנה המיתרים שלנו, נתרגל נשימה נכונה ויציבה נוחה, והפקת קול שתאפשר לנו קול רענן, סמכותי ונעים לאוזן. וכן - גם נשיר!
החברה שלכם היא להקת רוק. מרצה: שרון מולדאבי
איך לקבל ממוזיקאים כלים והשראה לפיתוח מודלים עסקיים של שותפות, יצירתיות, שיווק ומיתוג. הקבוצות הקטנות שממציאות, מתחרות, ומשלבות חוזקות כדי לנצח, הן הסיפור של ענקי היי-טק וגם של ענקי הרוק. מולדאבי מדגים ומנתח את היחסים, הטקטיקות, המשברים והניצחונות שהפכו להקות רוק לעסקים שמגלגלים מיליארדים. הביטלס, רולינג סטונס, פינק פלויד, אבבא, נירוונה – אצל כולם נגלה פוליטיקות פנימיות, שימור מותג, ועוד...
החיים מתחילים... בגיל שלך! מרצה:
טל פרידמן על התחלות ובחירות חדשות. במיוחד לחברות, לאירועים עסקיים ולמפגשים חוויתיים על שינויי דרך וצמיחה אישית: מפגש מצחיק ומרגש, בו אחד האמנים הכי מוכרים ואהובים בישראל מספר על מסעו לחיפושי דרך, בניית הצלחה, התקבלות חברתית וקבלת העצמי. כשהקומדיה והמוזיקה משמשות כחבלי ההצלה שלו, בין ההומור לפחדים, בליווי קטעי נגינה ושירה לייב והקרנת קליפים, פרידמן חולק סיפורים ושיעורים על ההתמודדויות מול חרדות ומול הצלחה. מומלץ!