הקולות הגדולים של הג'אז מרצה: יוסי אקצ'וטי
על לואיס ארמסטרונג, מט קינג קול, פרנק סינטרה וצ'ט בייקר. לואי ארמסטרונג הוא הקול המזוהה ביותר עם הג'אז, אך בעקבותיו הגדולים צעדה שורת זמרים מופלאה. חלקם, כמוהו, הגיעו מרקע של נגינה - ג'ק טיגרדן, נאט קינג קול וצ'ט בייקר וחלקם פשוט נולדו לשיר - פרנק סינטרה, ג'וני הרטמן ומל טורמה. סקירה של כמה מהקולות הגבריים הבולטים מאז ועד היום.
כיתת אמן דניאל זמיר מרצה: דניאל זמיר
מפגש מעשיר ומסעיר לכל מי שמתעניין ביהדות, רוחניות ואמנות. היצירות המקוריות של דניאל זמיר איתן הוא מופיע ברחבי העולם זכו לכינוי "ג'אז יהודי". זמיר משלב נגינת ג'אז ברמה העולמית הגבוהה ביותר עם מוטיבים יהודיים, ובכך מגשר ומחבר בין ישראל והיהדות ובין העולם.. בליווי נגן נוסף, ובשילוב קטעי נגינה וסיפורים מרתקים מתולדות חייו, זמיר מספר, מדגים ומסביר על היחסים בין מוזיקה ורוחניות, נגינה ותפילה, תפיסת העולם החסידית ופילוסופיית הנגינה של הג'אז.
זמרות הג'אז הגדולות מרצה: יוסי אקצ'וטי
בילי הולידיי, אלה פיצג'רלד, דיינה וואשינגטון, שרה ווהן ועוד. שנות ה-40 וה-50 של המאה הקודמת, שייכות לזמרות הג'אז הגדולות מכולן - אלה ששרו ויצרו בעצם את הסטנדרדס הן כרפרטואר והן את איכויות הביצוע שלו. חלקן שרו בלוז בהרכבים מצומצמים, חלקן שרו סווינג כשהן בחזית הביג בנדס וחלקן עשו זאת עם תזמורות כלי מיתר. על הסיפורים הגדולים מאחורי הנשים הגדולות.
ג'אז בקולנוע מרצה: יוסי אקצ'וטי
מסע ססגוני ומלבב מסרטיו של דני קיי ועד אלה של וודי אלן ומלואי מאל ועד קלינט איסטווד קולנוע אמריקאי וג'אז הלכו יד ביד למן הסרט המדבר הראשון. החל מפסי הקול, דרך סצנות הנגינה שתארו את הוואי הבילוי בעיר הגדולה ועד לסרטים עלילתיים או תיעודיים שעסקו בחייהם המרתקים של מוסיקאי הג'אז.
מיילס דייויס - על המורשת של אחד מענקי ומנהיגי הג'אז מרצה: יוסי אקצ'וטי
חצוצרן ייחודי ומוסיקאי בולט בסצנת הג'אז המודרני שהותיר חותם על סגנונות, זרמים ומוסיקאי ג'אז אחרים במשך חמישה עשורים(!). כרונולוגיה של יוצר ומהפכן החל בקוּל ג'אז, דרך ההארד בופ, עבור לג'אז המודאלי ועד לפיוז'ן בין ג'אז, רוק ופ'אנק.
עולם ה'סטנדרטים' של ג'אז - מסע עם השירים הכי יפים ואהובים מרצה: יוסי אקצ'וטי
שירים או קטעים שהתקבלו כחלק יסודי בכל רפרטואר ושימשו בסיס לאלתור או להגשה אישית. חלקם הגיעו ממחזות זמר או סרטים מוקדמים ונכתבו בידי מלחיני הפופ האמריקנים וחלקם נכתבו בידי מוסיקאי הג'אז עצמם. סיור ססגוני במקורות המוצא של השירים הללו ובמחוזות אליהם נדדו עם השנים.
שליחי הג'אז של ארט בלייקי מרצה: יוסי אקצ'וטי
במשך 4 עשורים העמיד והנהיג המתופף ארט בלייקי שושלת יוצאת דופן של נגנים, מלחינים ומעבדים בסגנון ה'הארד בופ'. מלי מורגן ועד ווינטון מרסאליס ומג'קי מקלין ועד בובי ווטסון - כולם היו בניו (ונכדיו). סקירה מקיפה עם דגש על ההרכבים הקלאסיים משנות ה-50 וה-60.
הפסנתרנים המחשמלים מרצה: יוסי אקצ'וטי
בשלהי שנות השישים החלו להפציע במוסיקה של החצוצרן מיילס דייויס צלילים חשמליים שבישרו בין היתר על סגנון חדש - פיוז'ן בין ג'אז ורוק. לחלק נכבד מהפסיכדליה הזו היו אחראים פסנתרנים שהובילו בשנות השבעים מהפכות קטנות משל עצמם: הרבי הנקוק, ג'ו זווינול, צ'יק קוריאה וקיט ג'ארט.
פיוז'ן - הברית בין הג'אז והרוק. כששני סגנונות מובילים נפגשים מרצה: יוסי אקצ'וטי
מאז שיאי ההצלחה של עידן הסווינג בשנות ה-30, לא זכה הג'אז לפופולאריות העצומה שהביא סגנון הפיוז'ן בראשית שנות ה-70. אלתורי הג'אז ומקצבי הרוק, להקות רבות, כלים חשמליים ושפע אפשרויות מיזוג אחרות. מג'ון מקלפלין ועד פאט מת'יני, ממייקל ברקר ועד קני ג'י ומטוני וויליאמס ועד דייב ווקל.
צ'ט בייקר - אמן של כריזמה ומלנכוליה מרצה: יוסי אקצ'וטי
בייקר היה אחד החצוצרנים העדינים, המלודיים והליריים ביותר ובנוסף גם זמר ייחודי. הקריירה שלו, שידעה עליות ומורדות לכל אורכה, דמתה יותר לזו של מוסיקאי רוק מאשר למוסיקאי ג'אז. אסופה של קטעים מהופעותיו בתקופות שונות ומהסרט הביוגרפי עליו שביים ברוס וובר. מסע ססגוני ומלבב מסרטיו של דני קיי ועד אלה של וודי אלן ומלואי מאל ועד קלינט איסטווד.
ביל אבנס - אוונגרדיסט של המיינסטרים מרצה: יוסי אקצ'וטי
להשפעתו של ביל אבנס על פסנתרני הג'אז ב-50 השנים האחרונות אין כמעט אח ורע. סגנונו הלירי והאינטרוספקטיבי לצד תפישת הקצב וההרמוניה הייחודיים לו, ממשיכים להוות נר לרגלי רבים. מבט מעמיק על יצירתו ונגינתו לצד קונספציית השלישייה המודרנית שהנהיג.
ג'אז חופשי מרצה: יוסי אקצ'וטי
שנות ה-60 של המאה העשרים היו העשורים המרתקים, הסוערים והיצירתיים בתולדות הפוליטיקה, המוסיקה האמריקאית והג'אז בפרט. מקום בו המוסיקה הפכה לכלי ביטוי של זעם ומחאה אך גם פרצה את גבולות הקונבנציה המוכרים עד אז. ג'ון קולטריין, אורנט קולמן, סיסל טיילור, סאן רא ואלברט איילר היו בין מובילי המהפכה הזו.
הגא'ז של האלף השלישי מרצה: יוסי אקצ'וטי
מרבית ''ענקי הג'אז'' כבר לא עמנו ונדמה לפעמים שהעידן הזה חלף מבלי שוב. האם נגזר על הג'אז גורל דומה לזה של המוסיקה הקלאסית? מי הם הכוחות הפועלים כיום, מה תפקידם ולאן הם מובילים? סקירה של מוסיקאים וזרמים עכשוויים הפועלים בתוכנו.
מהקוּל של מערב ארה''ב לסגנון ה-ECM של מערב אירופה מרצה: יוסי אקצ'וטי
מה בין הווריאציה הרגועה והמעודנת של הקוּל בופ בשנות ה-50 בקליפורניה ואסתטיקת הצליל הקלאסית, ששמשה כמאפיין לפיוז'ן האמריקאי/אירופי עשרים שנה מאוחר יותר בפרויקטים של חברת התקליטים הגרמנית ECM? 'רביעיית הג'אז המודרנית' פוגשת את רביעיית אורגון.
ג'אז צרפתי מרצה: יוסי אקצ'וטי
מג'אנגו ריינהארט ועד מישל פטרוצ'יאני ומז'אק לוסייה ועד אריק טרופז, מוסיקאי הג'אז הצרפתים הפכו מזמן לשם דבר באירופה ובעולם כולו. כרונולוגיה של הג'אז הצרפתי משנות ה-30 ועד היום, תוך ניסיון להבין מה הופך אותו למיוחד ושונה כל כך.
אמנות הבלדה בטנור מרצה: יוסי אקצ'וטי
בהקשרה לג'אז, בלדה היא קטע איטי, שקט וסנטימנטלי - לעיתים אפל. הטנור, מיוחס לסקסופון הנפוץ והפופולארי מכולם. לסטר יאנג, קולמן הוקינס, דקסטר גורדון, סטן גץ, בן וובסטר - כולם טנוריסטים גדולים שנגינת הבלדות שלהם העלתה אותם לדרגת מאסטרים בלתי מעורערים. לשקוע בנגינתם ולהתמכר.