השטן ואני – חייו הקצרים של אבי הבלוז מרצה: שרון קנטור
ב 1931, מוסיקאי בינוני למדי בשם רוברט ג'ונסון, נעלם. ב 1933 הוא חוזר הביתה עם כשרון שלא ברא השטן. או שאולי כן? האמונה במכירת הנשמה לשטן בתמורה לכוחות מוזיקליים מופלאים מזוהה ברבות הפופולרית יותר מכל עם הבלוז, עם נגינת הגיטרה ועם סיפורו של רוברט ג'ונסון ; הבלוז סבל רבות מיחסי ציבור רעים שקישרו אותו למיתוס הנוצרי המפוקפק, לחילול הקודש ולעבודה זרה. על הרפתקאותיו של השטן מפאוסט הגרמני הצונן ועד שורשי הדרום הלוהט.
HARVEST MOON - שירי האהבה הגדולים של ניל יאנג מרצה: שרון קנטור
ניל יאנג נחשב ל"סנדק" של להקות הרוק והאינדי של הניינטיז. הוא התחיל באזור היותר פולקי של המפה, ב"קרוסבי סטילס נאש ויאנג", אבל המשיך לכיוונים אחרים, מגוונים מאוד, ברובם כבדים יותר, רועשים יותר, בלוזים יותר ונסיוניים יותר. עם זאת, לאורך כל הקריירה שלו כתב יאנג שירי אהבה נפלאים. במהלך הערב נתרכז בשירים האלו ובסיפורים שמאחוריהם.
ענקי הבלוז - עם רוני פיטרסון מרצה: לייזר לויד
שני ענקי הבלוז של ישראל ביחד על במה אחת, עם גיטרות, מפוחיות, והרבה שירים מוכרים, מביאים לקהל מופע מלהיב, מרגש ומעמיק, משולב בהיסטוריה של הבלוז: מאין התחיל, על מי השפיע, איך התפתח, מי הם מוביליו. הדגמות חיות וסיפורים על אגדות כמו בוב דילן, רוברט ג'ונסון, ג'ימי הנדריקס והרולינג סטונס... באנגלית בלבד.
מהדלתא ועד שיקגו מרצה: דויד פרץ
מסעו של הבלוז, מתת תרבות אפרו-אמריקאית שהתעצבה במטעים, בשדות הכותנה ובדלתא של המיסיסיפי, אל מוזיקה אורבנית חדשה שהשפיעה ושינתה את העולם כולו, דרך השיכונים החדשים של שיקגו, מסע חייהם של נוודים מודרנים כמאדי ווטרס, צ'אק ברי, האולין וולף, וג'ון לי הוקר, כשיקוף לשינויים החברתיים של החברה אמריקאית והאפרו-אמריקאית משנות השלושים ועד שנות השישים.
המהפכה היא שיר עם מרצה: דויד פרץ
מרוברט ג'ונסון עד בוב דילן, מוודי גאת'רי ועד סופיאן סטיבנס, ממרסדס סוסה ועד הסקס פיסטולס, מוזיקת הפולק תמיד הייתה קולה האמיתי והמדויק של המחאה העממית. כיצד נולדו שירי המחאה הגדולים בעולם, וכיצד שינתה מוזיקת הפולק העממית, את תפיסות העולם והערכים של אנשים צעירים בכל רחבי העולם מאז המהפכה הצרפתית ועד ימינו.
מכרתי את נשמתי לשטן מרצה: דויד פרץ
תולדות חייו של רוברט ג'ונסון, האיש הקדמון של הבלוז, מלאות באגדות, מעשיות ואירועים מסתוריים, אך הידוע מכל הוא אותה עסקה בחצות הליל, שבה מכר ג'ונסון את נשמתו לשטן. מה בדיוק קרה שם, מה קיבל כל אחד מהצדדים בעסקה, ומי מהם הרוויח יותר?
הדרך אל החופש - הולדת הבלוז מרצה: דויד פרץ
מסעו של הבלוז ממעמקי הדלתא של המיסיסיפי ועד השיכונים החדשים של שיקגו כשיקוף השינויים של החברה האפרו-אמריקאית משנות השלושים ועד שנות השישים.
פורטרטים בכחול-שחור וכסוף שיער מרצה: דויד פרץ
סקיפ ג'יימס, אליזבת' קוטן ומיסיסיפי ג'ון הרט, שלוש דמויות אגדיות בתחום הבלוז האקוסטי, אשר הקליטו אלבומים מיתולוגים כאנשים צעירים, נעלמו בתקופת השפל הגדול ו'התגלו' מחדש בשנות השישים. קורות חייהם בשילוב המוזיקה שיצרו, פורשות סיפור מרגש והרואי על ייעוד, חלוציות, ההכרה והשלמה.